Jak powstają nasze kartki? Zobacz proces powstawania

Nasze kartki malowane to wyjątkowe rękodzieło. Staramy się, by na wszystkich etapach produkcji głównym elementem była praca ręczna - zaczynając na tworzeniu projektu nowego wzoru, kończąc na spakowaniu i wysłaniu kartki do klienta. Do każdej kartki przykładamy ogromną uwagę i staramy się, by była wyjątkowa. Dzięki ręcznemu malowaniu kartek farbami akrylowymi nabierają one charakteru i indywidualności. Wyschnięta farba nadaje kartce trójwymiarowości, a odręczne malowanie każdego elementu sprawia, że żadna kartka nie będzie dokładnie taka sama. Wybierając kartki malowane MAK, wspieracie rękodzieło z Poznania, pozwalając się nam dalej rozwijać.

1

Projektowanie wzorów na papierze

Kilka razy w roku przychodzi ten wyjątkowy okres, gdy projektujemy nowe wzory do naszej oferty. Szukamy wtedy inspiracji w otaczającym nas świecie. Głównym motywem przewodnim wśród naszych grafik są kwiaty i rośliny. Piękna kompozycja kwiatowa, bukiet, polne kwiaty na łące, dekoracje na uroczystościach - opcji jest bardzo wiele. Natchnieni siadamy do projektowania wzorów na papierze. Są one zazwyczaj zarysem naszej wizji, którą później całkowicie odwzorowujemy podczas malowania. Bardzo często podczas projektowania danego wzoru towarzyszą nam elementy, które są źródłem inspiracji dla niego. Dzięki temu możemy dokładnie odtworzyć kształt czy kolor kwiatów, liści. Dodatkowo zawsze staramy się, by nasza oferta była zróżnicowana, tak, aby każdy znalazł odpowiedni wzór dla siebie. Serca, bukiety, drogowskaz, Para Młoda, łuki, ramki, dzieciaczki… Jest to zdecydowanie najbardziej kreatywny i angażujący nasze talenty etap. Co oznacza, że jest on zarówno jednym z najtrudniejszych, jak i najważniejszych w całym procesie. Pomimo wszystkiego jest to nasz ulubiony moment, kiedy możemy popuścić wodze fantazji i stworzyć coś wyjątkowego, co będzie zachwycać obdarowane osoby w całym kraju przez długi czas.

2

Tworzenie grafik w programie komputerowym

Kolejnym etapem naszego procesu tworzenia kartki jest przełożenie projektu z papieru na komputer. Dzięki temu możemy dorobić szczegóły, dopasować kolory, przygotować wzór do druku. Dokładne odwzorowanie pomysłu, jaki mamy w głowie, nie zawsze jest tak proste do zrobienia w wersji elektronicznej. Dlatego większość naszych twórców posiada wykształcenie w tej dziedzinie lub wieloletnie doświadczenie w pracy w programach graficznych. Staramy się stale rozwijać, by nasze produkty były coraz lepsze i atrakcyjniejsze. Na tym poziomie wprowadzamy również wszystkie finalne zmiany, drukujemy kartki, by zobaczyć czy kolory zgadzają się z naszym założeniem, zmieniamy wielkość, kompozycję. Po ostatecznym zaakceptowaniu ruszają do druku, malowania i wysyłki do Was.

3

Drukowanie oraz składanie kartek

Papier, na którym drukujemy nasze wzory, jest produkowany we Włoszech, co gwarantuje wysoką jakość. Jego grubość to 200 g/m2, dzięki czemu jest zarówno stabilny, jak i elastyczny. Tak dobra baza pozwala nam stworzyć produkt bardzo trwały i o świetnym wykończeniu. Wszystkie kartki drukujemy na miejscu, w naszej pracowni. Pozwala nam to na większą kontrolę jakości wydruku, ilości drukowanych kartek oraz dostosowywanie tego procesu do Waszych zamówień. Większość naszych kartek drukowana jest na białym lub kremowym papierze. Zawsze staramy się dobrać kolor papieru, tak by idealnie komponował się z daną grafiką. 

Po wydrukowaniu potrzebnej ilości kartek wszystkie są ręcznie składane. Aby być bardzo dokładnym, kartki składamy po jednej sztuce, jednocześnie sprawdzając jakość papieru i wydruku. Na tym etapie wychwytujemy wszelkie wady i nierówności papieru, niedociągnięcia w wydruku. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad kartkami, które puszczamy do sprzedaży. Pamiętając jednak, iż jest to praca ręczna, mogą zdarzyć się pojedyncze sztuki z małymi niedoskonałościami.

4

Ręczne malowanie kartek

Do namalowania naszych kartek używamy farb akrylowych. W zależności od wzoru używamy również kolorowych brokatów, które dodatkowo zdobią kartkę. Farby akrylowe bardzo często mieszamy ze sobą, tak by stworzyć ten idealny kolor, który sobie wymyśliliśmy. Pozwala to na namalowanie wymarzonej kartki i przedstawienie Wam wspaniałego produktu. Najczęściej malujemy kolorowe kwiaty, drobne elementy graficzne czy zdobienia. Używamy do tego specjalnie dobranych pędzli - silikonowych, z włosia naturalnego i syntetycznego. W zależności od wymagań danego wzoru, farby i narzędzia potrzebne do jego stworzenia będą się różnić. Po namalowaniu wszystkich etapów kartki pozostawiamy do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny. Proces malowania wzorów jest bardzo satysfakcjonujący i kreatywny. Gotowy produkt zawsze zachwyca jego twórcę. Pomimo trudności, jakie niesie za sobą tworzenie nowych wzorów kartek, efekt końcowy jest zawsze tego wart! 

5

Pakowanie naszych kartek

Po zakończeniu kreatywnego etapu tworzenia naszych kartek przychodzi czas pakowania i wysyłki. Do spakowania pojedynczej kartki potrzebujemy koperty, karty z życzeniami oraz folijki zabezpieczającej. Kolor koperty zazwyczaj odpowiada kolorowi papieru danej kartki. Wyjątkiem są kartki, gdzie papier jest koloru innego niż biały lub kremowy. Koperty do naszych kartek są wykonane z papieru o gramaturze 150 g/m2. Wewnątrz posiadają klejący pasek, dzięki któremu możecie je bezproblemowo zamknąć. W pracowni mamy kilka wariantów życzeń na wiele okazji, które dobierane są losowo do każdej kartki. Staramy się, by ich treść była niebanalna i interesująca. Do życzeń na ślub wybraliśmy kilka najpiękniejszych cytatów o miłości napisanych przez B. Leśmiana czy W. Szekspira. Karta z życzeniami jest dokładana luzem, dzięki czemu sami możecie zdecydować czy chcecie skorzystać z naszej propozycji, czy wypisać kartkę samodzielnie. Taki komplet pakujemy do zabezpieczającej folijki z logo naszej firmy. Dzięki temu żaden element się nie ubrudzi, ani nie zniszczy podczas transportu. Nasze kartki z kategorii Kwiatowe bez napisu oraz Narodziny dodatkowo posiadają naklejkę z przodu folijki informującą o okazji, na jaką dana kartka została stworzona. W żaden sposób nie ingeruje to w kartkę czy kopertę.

6

Wysyłka - kartki malowane

W zależności od wielkości Waszego zamówienia, kartki pakujemy do wzmocnionej koperty lub kartonika. Dodatkowo kartki zabezpieczamy tekturą, by nie zginały się i nie niszczyły w transporcie. Dzięki temu kartki przychodzą do Was w idealnym stanie. Paczki wysyłamy do 7 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty. Zazwyczaj jednak staramy się zrobić to jak najszybciej, abyście nie musieli długo czekać na swoje zamówienie.

Jak widać, jedna kartka ręcznie malowana ciągnie za sobą długi proces, zawierający wiele elementów. Cieszymy się jednak każdym etapem. Pracujemy z pasji do ładnych rzeczy i rękodzieła. Dzięki temu codziennie spełniamy się, malując i tworząc przepiękne wzory. Zdecydowanie najciekawszym etapem będzie projektowanie i malowanie kartek, nie możemy jednak zapomnieć o pozostałych. Wszystkie są równie ważne i potrzebne. 

Postaraliśmy się przybliżyć Wam choć trochę proces powstawania naszych kartek. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy pewne wątpliwości i odpowiedzieliśmy na najważniejsze pytania. Jeżeli chcecie zobaczyć naszą pracę na co dzień, dowiedzieć się dodatkowych rzeczy, zapraszamy na nasze media społecznościowe - Instagram, Facebook oraz Pinterest.

 

Zespół MAK